مدرسه عالی تخصصی علوم انسانی اسلامی در قم تأسیس شود

دبیر علمی کنگره بین المللی علوم انسانی اسلامی در دیدار با آیت الله مکارم شیرازی خواستار تاسیس مدرسه عالی تخصصی علوم انسانی اسلامی شد و معظم له از این پیشنهاد استقبال کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، در آستانه برگزاری کنگره بین المللی علوم انسانی اسلامی و دومین جائزه جهانی علوم انسانی اسلامی، مسئولان کنگره جهت ارائه گزارش و بهره گیری از نظرات ارزشمند مراجع عظام تقلید با آیت الله مکارم شیرازی دیدار و گفت و گو کردند.

در این دیدار که در محل دفتر آیت الله مکارم شیرازی در مشهد مقدس انجام شد حجت الاسلام والمسلمین دکتر رضا غلامی، رئیس شورای سیاستگذاری کنگره، دکتر عطاءالله رفیعی آتانی دبیر علمی کنگره و دکتر فرزاد جهان بین، دبیر شورای سیاستگذاری کنگره حضور داشتند.

در ابتدای این دیدار، گزارشی از عملکرد دو کنگره پیشین علوم انسانی اسلامی و نیز کنگره آتی ارائه شد و مجموعه مقالات کنگره اول تقدیم معظم له گردید که با استقبال و اظهار لطف ایشان مواجه شد.

آیت الله مکارم شیرازی ضمن تشکر از زحمات صورت گرفته و استقبال از این حرکت خودجوش، در بخشی از بیاناتش گفت: شما سراغ مسأله بسیار حساسی رفتید. واقعا اگر علوم انسانی، اسلامی نشود، دانشگاه هیچ کاری نکرده است. فیزیک و شیمی و ریاضیات همه جا مثل هم هستند. مهم چیزی که دانشگاه اسلامی را از دانشگاه غیر اسلامی جدا می کند علوم انسانی است. بر مسأله حساسی دست گذاشتید.

وی افزود: برای هر کار دانشگاهی سه مرحله لازم است. برنامه، کتاب و استاد. مشکل ترین بخش در سومی است. در برنامه می شود یک برنامه جامعی نوشت. در خصوص کتاب می توان کتابهای قوی تدوین کرد. ولی اساتید را متحول کردن و به ضرورت تحول واقف کردن، کار می خواهد، زمان می خواهد.

در ادامه، دبیر علمی کنگره خواستار تاسیس مدرسه عالی تخصصی علوم انسانی اسلامی در قم زیر نظر آیت الله مکارم شیرازی شد که معظم له ضمن استقبال از این پیشنهاد تاکید کرد که مقدمات اجرایی و عملیاتی این طرح، شامل طراحی نظام آموزشی، کتب مد نظر و همچنین اساتید و… در قالب طرحی ارائه شود.

وی ابراز امیداوری کرد: در صورتی که این کار با موفقیت به سامان برسد می توان شعب این مدرسه عالی را در شهرستانها نیز دایر کرد.

در پایان معظم له برای همه دست اندرکاران این امر خطیر، دعا و آرزوی موفقیت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *