تأکید بر نقش فلسفه در فرایند تحول علوم انسانی

به گزارش دبیرخانه دائمی کنگره بین‌المللی علوم انسانی اسلامی، جلسه مشترک مسئولان دبیرخانه دائمی کنگره و مجمع عالی حکمت اسلامی، پنج‌شنبه ۷ تیرماه در مجمع عالی حکمت اسلامی برگزار شد.

حضرت آیت الله فیاضی رئیس هیئت مدیره مجمع عالی حکمت اسلامی، دکتر عطاالله رفیعی آتانی رئیس دبیرخانه و دبیر علمی کنگره و دکتر امیر سیاهپوش قائم مقام رئیس دبیرخانه از اعضای حاضر در این جلسه بودند.

در ابتدای این جلسه دکتر رفیعی گزارش مفصلی از اهداف و رویکردهای کنگره، برنامه‌های مختلف و دستاوردهای علمی و تولیدات کنگره ارائه کرد. وی بر اهمیت فلسفه به عنوان مبنای اصلی حرکت برای ایجاد تحول در علوم انسانی تاکید کرد و ظرفیت فلسفه صدرایی را برای رسیدن به این مقصود بسیار بالا دانست.

دکتر رفیعی گفت: با توجه به ظرفیت بالای فلسفه صدرایی و ذخیره عظیم در اختیار، انتظار می‌رود مجمع عالی حکمت اسلامی در این مقوله ورود جدی داشته و دبیرخانه را برای نیل به اهداف مد نظر کمک کند.

حضرت آیت الله فیاضی رئیس مجمع عالی حکمت اسلامی نیز با تأیید اهمیت موضوع و تأکید بر نقش مهم فلسفه در علوم انسانی اظهار امیدواری کرد که با طرح بحث در هیئت مدیره‌ی مجمع، تلاش خواهد شد حداکثر همکاری لازم با کنگره صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *